/
/
Świąteczny DKK dla seniorów

Świąteczny DKK dla seniorów

Czasem wystarczy kilka wersów poezji, aby zatrzymać się na chwilę i spojrzeć na świat z większą uważnością. Tak właśnie było podczas wielkanocnego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, którego bohaterem był ojciec Sergiusz Ślęzak – kapucyn, kapelan Świętokrzyskiego Centrum Onkologii i poeta, którego utwory można znaleźć na stronie: https://kacikpoetycki.pl

Jak sam mówi, pisze po to, by nieść ludziom nadzieję i radość.

Podczas spotkania ojciec Sergiusz zaprezentował swój dorobek poetycki. Wiersze, które wybrzmiały tego popołudnia, dotykały spraw bliskich każdemu człowiekowi – życia i jego przemijalności, piękna przyrody oraz miłości. Była to chwila refleksji, uważności i wspólnego przeżywania słowa.

Wyjątkową oprawę poezji stworzyła Beata Pszeniczna – aktorka Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, która z ogromną wrażliwością interpretowała wybrane utwory.

W spotkaniu uczestniczyły 32 osoby, wśród nich: dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach Agnieszka Kuś, prezes kieleckiego oddziału Związku Literatów Polskich Anna Zielińska-Brudek, a także przedstawicielki Kieleckiej Rady Seniorów oraz Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze rozmów, refleksji i literackiej wrażliwości. Było to piękne i inspirujące spotkanie z poezją oraz drugim człowiekiem.

img-20260325-01
img-20260325-03
img-20260325-04
img-20260325-05
img-20260325-06
img-20260325-07
img-20260325-08
img-20260325-09
img-20260325-10
img-20260325-11
img-20260325-12
img-20260325-13
img-20260325-14
img-20260325-15
img-20260325-16
img-20260325-17
img-20260325-18
img-20260325-19