/
/
Spotkanie autorskie z Lidią Jędrochą

Spotkanie autorskie z Lidią Jędrochą

14 maja w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach odbyło się spotkanie autorskie z Lidią Jędrochą-Kubicką – był to wieczór, w którym słowo stawało się ciszą, a cisza słowem.

Wiersze poetki, czytane przez Ewę Lubacz, wybrzmiały jak krótkie migawki wrażliwości – oszczędne, skupione, pozostawiające przestrzeń na własne myśli.

Rozmowę z autorką prowadził poeta młodego pokolenia Norbert Sierpień z „Literackiego Światła Młodych”, odsłaniając źródła jej twórczości oraz miejsca, w których rodzi się poezja.
Wśród obecnych byli przedstawiciele środowiska literackiego: Anna Zielińska- Brudek prezes Związku Literatów Polskich Oddział w Kielcach, „Poeci znad Silnicy”, Towarzystwo Przyjaciół Kielc oraz przyjaciele i miłośnicy poezji – wspólnota skupiona wokół słowa i jego uważnego słuchania.

Wśród przybyłych gości, rozlosowaliśmy dwa tomiki wierszy autorki, co dodało wieczorowi ciepłego, wspólnotowego akcentu.

To był wieczór poezji milczenia, niedopowiedzeń i śladów emocji – zapisanych oszczędnie, a jednak wyraziście.

Dziękujemy wszystkim za udział. Było to spotkanie słowno- muzyczne, które nie kończy się w sali, lecz trwa dalej – w czytelniku.

700135333_1414451047392718_3080476980839192538_n
700169622_1414455257392297_6960703754373287726_n
700119038_1414451407392682_8551783945143977573_n
700169621_1414451217392701_6913410573990410324_n
700207862_1414450217392801_3903731752583653414_n
700119124_1414452034059286_7196601153419403167_n
700109304_1414451794059310_4630434669370377203_n
700124316_1414452557392567_1318517286247397064_n
700143338_1414452647392558_2767355772930280801_n