/
/
Rozpisali się w Świętokrzyskim!

Rozpisali się w Świętokrzyskim!

Za nami pierwszy dzień warsztatów pisarskich Rozpisani w Świętokrzyskim, które odbywają się w ramach II Świętokrzyskiego Festiwalu Literackiego. W sobotę 30 maja 2026 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach spotkali się miłośnicy regionu świętokrzyskiego i pisarstwa.

Na dobry początek uczestnicy wypróbowali rozmaite metody pobudzania kreatywności. Pomysłowość pisarzy nie zna granic, ale na zajęciach obowiązywał jeden warunek – opowieść ma się rozgrywać w województwie świętokrzyskim. Dlatego adepci pióra sięgnęli do bogato ilustrowanych albumów ze zbiorów Czytelni Regionalnej, aby wybrać miejsca akcji.

Następnie uczestnicy pracowali nad koncepcjami swoich opowieści. Wykonali ćwiczenia dotyczące m.in.:

• kreacji bohaterów,
• tworzenia świata przedstawionego,
• budowania konfliktu fabularnego,
• planowania fabuły.

710745870_1429179535919869_4629463248209569902_n
710756062_1429179355919887_5741098698222316859_n
710556737_1429179755919847_5510259764496125256_n