/
/
Lekcja biblioteczna

Lekcja biblioteczna

12 maja grupa uczniów z ReED Montessori School wzięła udział w lekcji bibliotecznej o charakterze informacyjnym. Spotkanie to było dla uczniów szansą na zapoznanie się z biblioteką oraz na poznanie wielu ciekawostek związanych z jej działalnością.

Spotkanie zaczęliśmy od fragmentu książki „Basia i biblioteka” (Zofia Stanecka, ilustracje Marianna Oklejak, wydawnictwo Egmont), z którego dowiedzieliśmy się, co robi się w bibliotece – i że na spotkaniach bibliotecznych można rozmawiać, ale nie krzyczeć.

Przypominaliśmy sobie to hasło podczas spaceru, który rozpoczęliśmy w Wypożyczalni Ogólnej. Uczniowie mieli za zadanie znaleźć najgrubszą książkę z całych zbiorów Wypożyczalni, a także dowiedzieli się, jak książki są układane na półkach – według ich adresu, czyli sygnatury.

Następnie skierowaliśmy się do Czytelni Regionalnej, gdzie uczestnicy z zainteresowaniem obejrzeli zbiory – książki, gazety i mapy – a także dowiedzieli się, czym jest DŻS.

W Medi@tece każdy z uczniów miał szansę wziąć udział w kolorowych poszukiwaniach, dzięki którym odkryliśmy, że poza książkami można wypożyczać również audiobooki, płyty z muzyką, filmy na DVD i Blu-ray oraz gry planszowe.

Zajęcia przebiegły w miłej, twórczej atmosferze, pełnej zaangażowania ze strony uczniów.

img-20260512-02
img-20260512-03
img-20260512-04
img-20260512-05
img-20260512-06
img-20260512-07
img-20260512-08
img-20260512-09