/
/
Głosowanie na Laureata Nagrody Czytelników

Głosowanie na Laureata Nagrody Czytelników

2 świętokrzyski festiwal literacki

Rusza głosowanie na Laureata Nagrody Czytelników II edycji Świętokrzyskiej Nagrody Literackiej! To właśnie WY CZYTELNICY wybierzecie książkę, która podbiła Wasze serca! Głosować można tylko RAZ i tylko na jednego nominowanego w dniach 10–24 maja 2026 r.

Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5000 zł, a oficjalne wręczenie odbędzie się podczas uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach 29 maja 2026 o godzinie 18:00.

NOMINOWANI DO II EDYCJI ŚWIĘTOKRZYSKIEJ NAGRODY LITERACKIEJ:

  • „Bodzentyn : wielka historia małego miasta” — Wojciech Kalwat
  • „Dzieje skasowanego klasztoru świętokrzyskiego na Łysej Górze w relacjach z XIX wieku” — Cezary Jastrzębski
  • „Echo mroku” — Anna Kubat
  • „Miasto burz” — Michał Śmielak
  • „Sześciu synów Sztaficera” — Anna Błachucka

Kto zasługuje na tytuł Laureata Nagrody Czytelników II edycji Świętokrzyskiej Nagrody Literackiej? Oddaj głos i pokaż, że literatura w Świętokrzyskiem ma moc!