/
XXIII ogólnopolski tydzień bibliotek

W maju w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach ruszamy z przytupem! To będzie prawdziwa literacka bomba! Czeka na Was II Świętokrzyski Festiwal Literacki, w ramach którego zostanie przyznana Świętokrzyska Nagroda Literacka. Ale o tym opowiemy już niebawem.

Na początku maja zapraszamy do udziału w obchodach Tygodnia Bibliotek, które odbędą się w dniach 8–15 maja 2026 roku. W ramach wydarzenia przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe spotkania i atrakcje:

8 maja, godz. 17:00 – spotkanie autorskie z Hanną Śleszyńską
Energia, humor i inspiracja gwarantowane.

14 maja, godz. 17:00 – spotkanie poetyckie z Lidią Jędrochą-Kubicką
Wieczór pełen emocji i literackiej wrażliwości.

Od 8 do 15 maja zapraszamy również do udziału w grze bibliotecznej „Otwórz, odkryj, zgadnij”. Czekając na odbiór książki, będzie można rozwiązać rymowane zagadki o bibliotece, sprawdzić swoją spostrzegawczość i zawalczyć o wspaniałe nagrody.

Więcej szczegółów tutaj: https://wbp.kielce.pl/class/otworz-odkryj-zgadnij/

Serdecznie zapraszamy!

27 kwietnia 2026
17:00